Zagraniczna sesja ślubna na Santorini – Przemysław Białek fotografia

Perła Morza Egejskiego – plener ślubny na greckiej SantoriniSesja ślubna na Santorini to spełnienie marzeń fotografa ślubnego, tak też było i w moim przypadku

Santorini miejsce westchnień wielu turystów, wulkaniczna wyspa w archipelagu Cyklad. Według niektórych naukowców miejsce zatopienia mitycznej Atlantydy. Corocznie odwiedzana przez miliony turystów w tym bardzo wiele Par, które planują ślub lub sesje ślubną na pięknej wyspie. Przepiękna architektura i zapierające dech widoki pozwalają na wykonanie nie powtarzalnych oraz magicznych zdjęć.

[/vc_column_text][vc_custom_heading heading_semantic=”h3″]Kto rano wstaje ten widzi wschód Słońca nad Santorini

Większość zdjęć ślubnych wykonanych na Santorini to sesje przy zachodzie słońca. Czemu nie zrobić czegoś na odwrót?
pobudka około godziny szóstej i szybkie przemieszczenie się na miejsce, plan niby prosty ale jak faktycznie wyszło?. Wczoraj przylecieliśmy z Polski, zmęczenie, zmiana klimatu i temperatura zrobiły swoje, jednak mimo pewnych niedociągnięć sprawnie zaczęliśmy sesję

Biało-niebieskie budynki oraz lokalne życie na Santorini

Niebieskie dachy i białe elewacje to najbardziej znajomy widok na greckiej Santorini, jest to typowa architektura greckich wysp. Lokalna kultura to charyzmatyczni ludzie, którzy wiedzą czego chcą i zdają sobie sprawę ile korzyści czerpią z odwiedzających wyspę turystów. Większość codziennie pracuje w handlu i turystyce, przez co Santorini tętni życiem przez cały rok i nawet w listopadzie można natknąć się na tłumy turystów w wąskich uliczkach.

Jednym z miejsc turystycznie obleganych jest mała wioska Oia, nie uraczymy w jej centrum typowych zwierząt gospodarczych, ale wielokrotnie natkniemy się na osły transportujące towary do pobliskich sklepików z pamiątkami i lokalnymi produktami oraz manufakturą. Na rozgrzanych od słońca chodnikach i wulkanicznych skałach wielokrotnie natkniemy się na psy i koty, zwierzęta leniwie się wygrzewają w słońcu lub szukają schronienia w cieniu.

Santroni najciekawsze miejsca na sesję ślubnąOprócz osławionej Oia, wyspa Santorini to zróżnicowany krajobraz i każde z miejsc nadaje się idealnie na sesję ślubną. Zwiedzając wyspę bez większego trudu trafimy na znane z przewodników wulkaniczne plaże. Jedną z nich jest plaża czerwona gdzie swoje miejsce przystankowe mają lokalne katamarany. My zaś możemy podziwiać czerwone wulkaniczne skały oraz zapierających dech w piersiach otwarty widok na Morze Egejskie.

Również łatwo trafić do miejsc z których widać całą panoramę wyspy i przy okazji zapoznać się topografią terenu. Podróżując w poszukiwaniu miejsc na zdjęcia mijaliśmy również winnice i gaje Oliwne, i jeśli była możliwość wykonywaliśmy tam zdjęcia ślubne.
Można tam więc rozwinąć “fotograficznie” skrzydła i wykonać plener ślubny który będzie bardzo zróżnicowany pod względem terenu i kolorystyki.

[vc_custom_heading heading_semantic=”h3″]Zróbmy coś innego nie standardowego, suknia ślubna “idzie w kąt”Powoli odliczaliśmy dni do powrotu do Szczecina. Trzy dni sesji zdjęciowych były bardzo owocne i zadowoleni z wykonanych zdjęć, myślami wracaliśmy do Polski.Tutaj mimo listopada temperatura do godziny 16 tej to blisko 22 stopnie. tam niecałe 10. Jednak czasu nie zatrzymamy, ale może warto go jeszcze wykorzystać. Nasza para młoda zamieszkiwała w apartamencie z widokiem na panoramę wyspy a w koło roztaczał się nieziemski widok. Przy okazji mieliśmy łatwy dostęp do basenów na tarasie i jacuzzi w pokoju. Zmieńmy koncepcję, niech zdjęcia będą totalnie swobodne. Wykąpiecie się w basenie, napijecie dobrego wina i miło spędzicie czas.

[vc_custom_heading heading_semantic=”h3″]Ostatni dzień na Santorini – pobudka już jutro wracamy do PolskiPięć dni minęło niesamowicie szybko, piękna pogoda, super widoki i doskonała kuchnia lokalna. Santorini miejsce raj na ziemi. Niestety to ostatni dzień powoli żegnamy się z wyspą. Czas spędzony na niej będzie pewnie jeszcze długo wspominany a sesja ślubna dla nowożeńców pamiątka na długie lata. Natomiast dla mnie fotografowanie na Santorini to niesamowita przygoda i nowe wyzwanie o którym długo nie zapomnę. Gdy zachodzące słońce ostatniego dnia a w dali słyszalny dźwięk syren statków wycieczkowych potwierdzał że to już koniec naszej przygody widziałem że muszę tu jeszcze wrócić i wykonać kolejną sesję zdjęciową na magicznych greckich wyspach.

[vc_custom_heading heading_semantic=”h3″]sesja ślubna za granicą, cena i sposób pracyByć może spodobały ci się zdjęcia i marzysz o tego typu sesji? Dlatego w dwóch zdaniach postaram się opowiedzieć jak to wygląda.
Zapewne ważną kwestią będzie cena, oczywiście tego typu sesja jest nieco kosztowniejsza niż standardowa sesja na miejscu. jednak pamiętaj o tym że poświęcam dla Was więcej czasu, przez co automatycznie otrzymujecie więcej zdjęć i jest to min 50{434000e4c5b94b271706554e9523d359ed60903e0c0b007322a41cfb3c4890b8} tego co w ofercie klasycznej sesji plenerowej. Koszty zawsze można zminimalizować wybierając się w okresie po wakacyjnym gdzie gorączka turystyczna minęła a ceny biletów i hoteli wracają do normalnego poziomu.

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do formularza kontaktowego, na wszelkie pytania odpowiem z przyjemnością.

24 komentarze

  1. Kapitalny klimat – i zupełnie inna sesja, niż do tej pory widziałam z tego miejsca, bo jednak postanowiłeś pokazać cały kontekst i to zbudowało naprawdę świetną historię. Brawo!

  2. Ogromne dzięki Izo 🙂 Starałem się żeby nie powielać schematów, mam nadzieję że się udało.

  3. Dziękuję 🙂 jak już wspominałem, ludzie mają być historią a nie kadry na widokówki.

  4. Cieszę się że tak się podoba, dziękuję
    Listopad to idealny czas na taki wyjazd, polecam

  5. Pierwszy raz oglądając zdjęcia z tego miejsca poczułem się jakbym tam był, masz talent do podawania klimatu “na tacy”. Gratuluję, świetna sesja, świetne ujęcia. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył