Wesele Pałac Wąsowo - fotograf Przemek Białek

O mnie

“Fotografia ślubna to baśń jednego dnia najpiękniejszego dnia pary kochających się ludzi.”

Przemek Białek

Na imię mam Przemek, na co dzień kochający mąż oraz ojciec trójki wspaniałych dzieci. Fotograf z zawodu i z wielkiej pasji, która przez lata wyewoluowała do obecnej postaci. Mieszkam w pięknym mieście nad morzem Bałtyckim. Pracuję głównie na terenie woj. zachodniopomorskiego ale nie widzę przeszkód aby dojechać w inne miejsce. Fotografuję aby przekazać emocje oraz naturalność i po to aby zdjęcia pozostały piękną pamiątką na lata.

Uwielbiam patrzeć na Wasze uśmiechy, łzy i pełne miłości spojrzenia. Te bardzo pozytywne elementy pozwalają na tworzenie prawdziwych i wzruszających historii, do których będziecie chcieli wracać wiele razy. Fotografia to ciągła obserwacja, a dzięki mojemu dużemu doświadczeniu potrafię przewidzieć wiele sytuacji, w których czasem przydaje się odrobina szczęścia. Bycie fotografem to również bycie psychologiem, dobrym kumplem, osobą która potrafi uspokoić i powiedzieć miłe słowo.

fotograf ślubny przemek białek

Dlaczego ja?

W mojej przygodzie z fotografią od zawsze najbardziej satysfakcjonowało mnie fotografowanie ludzi oraz ich otoczenia. Miałem małe epizody w fotografii mody, stylizowanej fotografii artystycznej oraz reportażu ulicznym, a przecież, jak by nie patrzeć, fotografia ślubna to połączenie wyżej wymienionych elementów w jedną całość.

Mogę powiedzieć, że jako fotograf ślubny jestem przygotowany na wszystko. Głównym moim celem jest pokazanie Waszego dnia w taki sposób, aby nawet najzwyklejsze sytuacje zyskały zupełnie inny wymiar. Skupiam się nie tyko na Parze Młodej, ale również na osobach wokół niej, gdyż to również dzięki nim budujemy piękną, pełną emocji fotograficzną historię, która będzie w przyszłości przypominać Wam o tym magicznym dniu. Nie unikam bliskiego kontaktu i nie chowam się jak przysłowiowy paparazzi, ale chcę być blisko tego, co się dzieje, będąc jednocześnie elementem, który nie rzuca się w oczy.

Wiem, jak ważne są dla Was osoby, które zapraszacie na swoje przyjęcia weselne, dlatego, o ile to możliwe, chcę je pokazać w bardzo ciekawy sposób. Przykładam dużą wagę do fotografowania w formie reportażu, nie wpływam na wydarzenia, ale wyczekuję na odpowiedni moment i wykonuję zdjęcie.

Mój ukształtowany przez wieloletnie doświadczenie zmysł przewidywania oraz refleks jest często czynnikiem decydującym o tym, jak „pełne życia” będą Wasze zdjęcia. Również wpływ na to ma późniejsza fotoedycja. Jestem zwolennikiem naturalnej, ponadczasowej kolorystyki bez mocnej ingerencji w obraz. Podkreślam jedynie to, czego wymaga dana fotografia i nic poza tym.

Światło

Światło to najważniejszy element składający się na dobre zdjęcie, to ono pozwala narysować scenę w sposób niepowtarzalny i niezwykły. Od kierunku jego padania zależy jakie będą późniejsze zdjęcia. Równie istotna jest godzina wykonania fotografii, gdyż to od niej zależy temperatura światła. Piękne światło jest miękkie i ciepłe, takie też są uczucia, które chcę rejestrować z jego pomocą.

Galeria

Kadr

Kadr jest zamknięciem obrazu w pewnej przestrzeni – w taki sposób, by oczy odbiorcy były kierowane do najważniejszego punktu fotografii, który decyduje o jej treści. Niekiedy kadr jest bardzo skoncentrowany, a nawet bliski, innym razem pokazuje większą przestrzeń i dziejącą się w nim akcję; czasem prosty i bardzo zrozumiały, a nieraz kontrowersyjny i odważny. Jego konstrukcja wpływa na finalny efekt danej fotografii i jej późniejszy odbiór.

Galeria

Emocje

Emocje występują świadomie bądź nie, pokazują, co się dzieje z człowiekiem. Zarejestrowanie ich na zdjęciu sprawia, że dana fotografia przyciąga na dłużej. Emocje są nieodzownym elementem dobrego zdjęcia, można powiedzieć, że nadają treść fotografii. Pojawiają się nagle i zazwyczaj są krótkotrwałe.

Galeria

Gesty

Gesty podobnie jak emocje rozumiemy je bez słów, bardzo często powstają pod wpływem emocji i dopełniają nasze wypowiedzi, są mową naszego ciała i naszych uczuć. Zawsze mają określone znaczenie i są rozpoznawane przez innych. Można powiedzieć, że również są elementem niezbędnym do stworzenia prawdziwej i naturalnej fotografii.

Galeria
fotografia chrzest święty

Fotografia Chrztu

Chrzest to pierwszy sakrament małego człowieka. Czas na profesjonalne zdjęcia z Chrztu

Partnerzy

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył