wesele w Villa Toscania Pszczew – Przemek Białek fotografia

Villa Toscania Pszczew – wesele we włoskim stylu

Włoskie wesela kojarzą się z radością, ekspresją, lekkością, swobodą, a przy tym świetną zabawą, obfitymi, smakowitymi potrawami i ciepłym klimatem. Jak o te pierwsze jest dosyć łatwo, tak ciepły klimat w Polsce jest możliwy tylko latem. Villa Toscania w Pszczewie, potrafi sprostać i temu wyzwaniu. Miejsce oferuje możliwość organizacji wesela we włoskim stylu, o każdej porze roku. Restauracja Villa Toscania serwuje włoskie dania, a architektura budynku, wnętrza sal weselnych i aranżacje pokoi hotelowych, przenoszą Parę Młodą i gości, prosto do rejonów Toskanii. Budynek Villi Toscania położony jest w malowniczym krajobrazie pól i lasów Syczewskiego Parku Krajobrazowego, co umożliwia wykonanie także sesji plenerowych nawiązujących do włoskiego klimatu. Wielkie pieczenie pizzy, do tego ognisko z gitarą i śpiew – to dodatkowe atrakcje, które uświetnią włoskie wesele. A kiedy Toskańska uroczystość ma być zrealizowana z dużym rozmachem, dodatkową atrakcją we włoskim stylu będzie przejażdżka i sesja fotograficzna na quadach, lub wspólny, rodzinny spływ kajakowy.

[/vc_column_text]Villa Toscania restauracja w PszczewieVilla Toscania Pszczew, to miejsce na wesele tak ciekawe, jak jego sama nazwa. Nie z przypadku posiada włoską nazwę. Całe otoczenie oraz wygląd budynku restauracji Villa Toscania, daje mocne złudzenie pobytu w rejonie południowych Włoch. Stylowy budynek z czerwonej cegły, otoczony polami uprawnymi, nawiązuje do słonecznej Italii. Sala weselna oddalona jest zaledwie 8 km od Międzychodu i niecały kilometr od drogi krajowej. Poza salą na wesela, która charakteryzuje się półokrągłym kształtem, do dyspozycji gości jest także kameralna restauracja w stylu włoskim.

[/vc_column_text]Restauracja Toscania – urokliwe miejsce niedaleko PoznaniaŚlub Pauliny i Tomka był drugim zleceniem jakie wykonałem w tej rodzinie. Kilka lat wcześniej, brat Pana młodego skorzystał z moich usług fotografowania ślubu, i z tego co wiem, był zadowolony. Choć było to bodajże w 2012 roku, to pamiętam go bardzo dobrze. Super zabawa złożyła się z meczem otwierającym Mistrzostwa Europy EURO, w którym Polska brała udział. Mecz otwarcia zagościł zatem na weselu, gdzie poza radością związaną ze ślubem, wszyscy kibicowali Polakom oglądając mecz. Wiedziałem, że jeżeli część gości powtórzy się z tamtego wesela, czeka mnie niesamowita zabawa. I się nie pomyliłem. Świetna zabawa przeplatana włoskim klimatem sali i restauracji Villi Toscania, a w dodatku kilku zaproszonych gości bezpośrednio z Włoch, wprowadziły do wesela podmuch włoskiej energii.

Znając temperament Włochów, więcej niż pewne było, że zechcą przemycić coś ze swoich tradycji na nasze polskie wesele. Dodatkowo przyjęcie u progu zielonych lasów Puszczy Noteckiej – w Villi Toscania –  potęgowało wrażenie, że są u siebie w domu, co dawało im wiele swobody.

[/vc_column_text]Restauracja Villa Toskania – Włoski klimat i nieziemskie otoczenieŚwietna kuchnia i klimat – to spowodowało, że wesele przerodziło się w miłe spotkanie. Dodatkowo, nie straciło nic z klimatu, mimo iż nie było swoistą biesiadą. Pogoda tego dnia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz ostre słońce i bardzo gorąco. Innym razem mocne zachmurzenie i deszcz. Niezdecydowana aura zakończyła się lekkim zachmurzeniem i obniżeniem temperatury, co było świetnym pretekstem do wykonania krótkiej mini sesji z udziałem ich ślicznej małej córeczki.

[/vc_column_text]Świetna zabawa weselna w Villi ToscaniaMoże opowiedzmy teraz o samym dniu ślubu. Jak wiadomo, najpierw są wielkie przygotowania, później ceremonia w kościele i kończące to wszytko wesele. Przyjęcie weselne to dobre kilka godzin zabawy, które można podzielić na części oficjalne i te mniej. Dobrą zabawę podczas wesela zapewnia zespół lub DJ. O apetyt gości dba zespół kucharzy i kelnerzy restauracji Villi Toscania. Natomiast fotograf ślubny, ma za zadanie uchwycić te wszystkie momenty podczas trwania wesela. Zdjęcia mają zaskoczyć, gości, parę młodą, jak i dobrze, aby zaskoczyły samego fotografa, ponieważ dynamika uroczystości nigdy nie jest przewidywalna. Jeśli sprzyjają ku temu warunki, udany reportaż jest niemal gwarantowany.

Moja opinia o restauracji Toscania w PszczewieKilka ważnych faktów o Villa Toscania. Miejsce idealne pod względem lokalizacji oraz dojazdu, posiadające sporą bazę noclegową. Typowo włoska restauracja, której menu wielokrotnie zachwyciło podniebienia największych smakoszy. Sala przystosowana do klasycznych wesel oraz bardzo klimatyczna restauracja w stylu rustykalnym. Wesele w Villa Toscania musi być udane. Ja, fotograf Przemek Białek, mogę polecić Pszczew i Villa Toscania z czystym sumieniem. Odwiedziłem to miejsce na przestrzeni kilku lat, i zawsze zachwyca mnie tak samo.

Wracając do Villi Toscania za drugim razem, widziałem bardzo duże zmiany. Zmiany oczywiście na plus. Były wykonane po to, aby Wasze wesela wyróżniały się wyjątkową oprawą. Jeżeli chcecie mieć gwarancję jakości z gwarancją lokalizacji – Restauracja Toscania dopilnuje tego jak najlepiej potrafi.
Klimat Włoch, który zauważycie od samego początku, będzie Wam towarzyszył przez cały okres ślubu i wesela.

Moi drodzy. Zapewne przeczytaliście już i obejrzeliście materiał, który dla Was przygotowałem. Chciałem obrazowo przekazać zaobserwowane przeze mnie chwile i wartości. Natomiast relacja fotograficzna ze ślubu oraz wesela to czysta kwintesencja tego, co zaobserwowałem. Uwielbiam obserwować i rejestrować nietypowe sytuacje, ponieważ to one nadają smaczku każdemu reportażowi. Doskonale wiem, że w przyszłości staną się niezapomnianą pamiątką dla pary młodej i gości. Dlatego, w tej chwili, chciałbym żebyście zostali tu chwilę dłużej i obejrzeli świetnie wyważony materiał z wesela w Zamku Topacz we Wrocławiu.

Zapraszam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył