Villa Toscania restauracja w Pszczewie

Villa Toscania Pszczew to miejsce na wesele tak ciekawe jak jego sama nazwa, nie z przypadku posiada włoską nazwę .Całe otoczenie oraz wygląd budynku restauracji daje mocne złudzenie pobytu w rejonie południowych Włoch. Stylowy budynek z czerwonej cegły, otoczony polami uprawnymi. Sala weselna oddalona o zaledwie 8 km od Międzychodu i niecały kilometr od drogi krajowej. Do dyspozycji gości oprócz sali weselnej w pół okrągłym kształcie oraz kameralna restauracja w stylu włoskim.

Restauracja Toscania - urokliwe miejsce niedaleko Poznania

Ślub Pauliny i Tomka był drugim zleceniem jakie wykonałem w tej rodzinie. Kilka lat wcześniej brat Pana młodego skorzystał z moich usług fotografowania ślubu i z tego co wiem był zadowolony. Choć było to bodajże w 2012 roku to pamiętam go bardzo dobrze, chociażby ze względu na super zabawę oraz rok w którym Polska brała udział w EURO, jak się nie mylę to podczas ich wesela odbył się mecz otwarcia. Wiedziałem już skoro będzie tam część gości z tamtego wesela, będzie niesamowita zabawa i wcale się nie pomyliłem. Świetna zabawa przepleciona włoskim klimatem, a w dodatku kilku zaproszonych gości bezpośrednio z Włoch.

Znając ich temperament więcej niż pewne było że zechcą przemycić coś ze swoich tradycji na nasze polskie wesele. Dodatkowo przejęcie w takim miejscu będzie potęgowało wrażenie że są u siebie w domu.

Restauracja Villa Toskania - Włoski klimat i nieziemskie otoczenie

Świetna kuchnia i klimat to spowodowało że wesele przerodziło się w miłe spotkanie, dodatkowo nie straciło nic z klimatu, mimo iż nie było swoista biesiadą. Pogoda tego dnia zmieniała się jak w kalejdoskopie, raz ostre słońce i bardzo gorąco, to po południu znów mocne zachmurzenie i deszcz 🙂 niezdecydowana aura zakończyła się lekkim zachmurzeniem i obniżeniem temperatury, co było świetnym pretekstem do wykonania krótkiej mini sesji z udziałem ich ślicznej małej córeczki, którą już poznacie podczas ceremonii.

Świetna zabawa weselna w Villi Toscania

Może opowiedzmy teraz o samym dniu ślubu, jak wiadomo najpierw są wielkie przygotowania później ceremonia i kończące to wszytko wesele. Przyjęcie weselne jak wiemy to dobre kilka godzin zabawy, które można podziel na części oficjalne i te mniej. Dobrą zabawę podczas wesela zapewnia zespół badź DJ, a o apetyt gości dbają Panie kelnerki. Natomiast fotograf mam za zadanie uchwycić tego momenty z jego trwania żeby zaskoczyć nie tyle gości i młodych co samego siebie. Jeśli sprzyjają ku temu warunki udany reportaż jest niemal gwarantowany.

Moja opinia o restauracji Toscania w Pszczewie

Kilka ważnych faktów o Villa Toscania. Miejsce idealne pod względem lokalizacji oraz dojazdu, posiadające sporą bazę noclegową. Typowo włoska restauracja, której menu wielokrotnie zachwyciło podniebienia największych smakoszy. Sala przystosowana do klasycznych wesel oraz bardzo klimatyczna restauracja w stylu rustykalnym. Wesele w takim miejscu musi być udane i ja sam fotograf – Przemek Białek mogę je polecić z czystym sumieniem, mimo że odwiedziłem to miejsce na przestrzeni kliku lat.

Wracając tam drugim razem widziałem bardzo duże zmiany, zmiany oczywiście na plus aby Wasze wesele było wyjątkowe – Restauracja Toscania dopilnuje tego jak najlepiej potrafi.
Klimat Włoch który zauważycie od samego początku będzie Wam towarzyszył w tym wyjątkowym dniu Waszego ślubu.

Moi drodzy zapewne przeczytaliście już i obejrzeliście materiał który dla Was przygotowałem. Chciałem obrazowo przekazać to co mogłem zaobserwować. Natomiast relacja fotograficzna ze ślubu oraz wesela to czysta kwintesencja tego co zaobserwowałem. Uwielbiam obserwować i rejestrować nietypowe sytuacje ponieważ to one nadają smaczku każdemu reportażowi. Doskonale wiem że w przyszłości staną się niezapomnianą pamiątką dla pary młodej i gości. Dlatego w tej chwili chciałbym żebyście zostali tu chwilę dłużej i obejrzeli świetnie wyważony materiał z wesela w Zamku Topacz we Wrocławiu.

zapraszam serdecznie