Zamek Topacz  – ślub glamour

Przyszłego Pana Młodego znałem można rzec od dziecka, zawsze mówił że jak będzie brał ślub to będę jego fotografem ślubnym. Dokładnie tak się stało, spotkaliśmy się w Świnoujściu przy kawce i obgadaliśmy szczegóły, wiedząc już że ślub i wesele odbędzie się we Wrocławiu ponieważ obecnie tam mieszkają i właśnie Zamek Topacz wybrali na miejsce swojego wesela. Ślub w klimatycznym małym kościele oraz wesele  glamour. Nie pozostało nic jak tylko czekać na nadejście dnia ich niesamowitego ślubu.

Wesele latem w Zamku Topacz

Wiedziałem że jako znajomy Łukasza nie będzie żadnych ulg i tak też podchodziłem do pracy. Głównym celem, było wykrzesanie 100% potencjału z Zamku Topacz a nie ukrywam że miejsce jest nietuzinkowe, ale również bardzo wymagające. Przed południem wpada piękne naturalne światło ale już wieczorem warunki oświetleniowe stają w zamku wymagają doświadczonego fotografa ślubnego. Nieodzownym jest dodatkowe oświetlenie w postaci przenośnego systemu błyskowego. Jednak jak to mówią, nowe miejsce to nowe wyzwanie oraz doświadczenie na przyszłość, czas działać !!!

Szykujemy się do tego Wielkiego Dnia

Dotarliśmy na miejsce wieczorem w przeddzień ślubu Moniki i Łukasza, ustaliliśmy godzinowy plan działania i poszliśmy spać. Kolejny dzień przyniósł wiele niespodzianek. Fotografia ślubna ma to do siebie że mimo iż znamy podstawowy schemat działania to zawsze spotykamy sytuacje niecodzienne i na to właśnie czekamy. Łukasza “ubieraliśmy” w Zamku Topacz, razem z nim najlepsi kumple, któryz swobodnie podchodzili do wydarzeń które miały być za kilka godzin. Panna Młoda jak to bywa z kobietami bardziej emocjonalnie reagowała na nadchodzące wydarzenia. Ubrania w piękną suknię ślubną powoli udała się do auta i wraz z rodzicami pojechała do kościoła.

Ślub w klimatycznym kościele

Ceremonia ślubu zapowiadała się bajkowo, Pan młody już dawno czekał przy ołtarzu wraz ze swoim świadkiem a Panna Młoda za moment została wprowadzona przez swojego tatę. Piękne chwile dla fotografii były od samego początku, łzy wzruszenia podczas kazania oraz przysięgi wielokrotnie wypełniały kadr. Moment przysięgi oraz zakładania obrączek oraz obserwowania cudownych spojrzeń rodziców. Wiele sytuacji które działy się poza głównym motywem jak np śpiące lub utulone przez mamę dziecko to właśnie przykłady które łapie dobry fotograf ślubny. Zakończenie ceremonii i dynamiczne wyjście z kościoła zakończone strzałem salw konfetti. Również po ceremonii młodzi natknęli się na kolejną niespodziankę, znany raper Kali w drodze na kolejny koncert podjechał osobiście złożyć życzenia, po tym wszystkim młodzi wsiedli szybko od auta i ruszyli  na wesele w Zamku Topacz.

Wesele w Zamku Topacz

Słońce schowało się za chmury, Państwo młodzi powitani przez gości przeszli pod szpalerem. Moment życzeń pełen emocji i nieskrywanych łez wymagał szybkiego działania fotografa ślubnego. Tradycyjne przywitanie chlebem i solą po czym wejście na piękną sale Zamku Topacz. Chwilę później niesamowicie dynamiczny pierwszy taniec do którego dołączają zaproszenie goście. Czas zabawy i radości, zdjęcia z fotobudki, kosztowanie smakowitych potraw i świetna zabawa. Wjazd tortu na który czekają wszyscy, później pełne czystych emocji podziękowania dla rodziców.

Koncert niespodzianka w Zamku Topacz

Jaką niesamowita niespodzianką był wystep znanego z telewizji Nicka Sincklera, znajomy Państwa młodych a jednocześnie zaproszony gość. Porwał wszystkich na parkiet i nie wypuścił do momentu zakończenia koncertu.Wesele dostało totalnego powera i wszyscy cudownie się bawili. Tłumy na parkiecie tańczyły i szalały w rytm wielu znanych klasyków starych jak i nowych, Cudownym dopełnieniem tak niesamowitego ślubu było odpalenie “ogników” zimnych ogni na dziedzińcu Zamek Topacz.

Osoby które przyczyniły się do tego aby ten dzień stał się tak wyjątkowy.

fotografia: Przemek Białek

film ślubny: Greenart-Studio

muzyka: PaniPanowie

gwiazda wieczoru: Nick Sinckler

sala weselna: Zamek Topacz

florystyka: Kwiaciarnia Dafe