Wesele na zamku Gniew

Panna Młoda w roli księżniczki? Pan Młody w roli królewicza? A to wszystko na prawdziwym Zamku i w iście królewskim i szlacheckim stylu? Czy to jest możliwe?

Dzisiaj prezentujemy ślub i wesele Natalii i Karola. Przygotowania do ślubu oraz wesele odbyły się na Zamku w Gniewie. Jak wyglądała uroczystość? Jakie dodatki zostały dobrane do ślubu i wesela w Zamku, aby zachować i dodatkowo podkreślić Królewską oprawę? Jak Zamek w Gniewie przyjął gości i czym uroczystość ślubu się wyróżniała?

Jak to wszystko się zaczęło? Przygotowania do ślubu w Zamku Gniew i ceremonia ślubna w Katedrze w Pelpinie

Natalia i Karol na majowy ślub wybrali Zamek Gniew. Wspaniała wiosenna pogoda towarzyszyła parze przez cały dzień – od przygotowań, po ceremonię zaślubin i zabawy na przyjęciu weselnym. Przygotowania do ślubu odbywały się na Zamku. Panna Młoda, przy udziale pomagających druhen, szykowała się do ślubu w imponujących komnatach Zamku w Gniewie. Niezwykła egzotyczna uroda Natalii, z każdą minutą była podkreślona odświętnym makijażem, fryzurą i elegancką suknią zaprojektowaną przez znaną na całym świecie projektantkę – Pnine Tornai. Strój dopełniły także piękne srebrno – złote szpilki marki  Jimmy Choo oraz biżuteria Apart. W związku z tym, że Natalia  jest uczestniczką pierwszej edycji Top Model Polska, na co dzień przyzwyczajona jest do obecności makijażystów, fryzjerów, fotografów i kamerzystów. Czuła się więc swobodnie, podczas całego procesu przygotowań swojego wizerunku na jeden z najważniejszych dni w życiu – swój ślub. 

Równolegle, Pan Młody ze swoimi drużbami przygotowywał się do ślubu w jednej z sal konferencyjnych. Tam oczekiwał swojej przyszłej żony, aby otrzymać błogosławieństwo od rodziców i udać się na miejsce Ceremonii Ślubnej, czyli do Katedry w Pelplinie. Wśród wsparcia rodziny, która uczestniczyła w kościele, Natalia i Karol wymienili się obrączkami marki Breuning Tauringe, na znak miłości, wierności, uczciwości małżeńskiej, i że się nie opuszczą aż do śmierci.

Zarówno na ślub odbywający się w Katedrze, jak i na wesele w Zamku w Gniewie, przybyło bardzo dużo gości. Goście przyjechali z całego świata, w tym z Afryki, skąd pochodzi rodzina Natalii. Bogactwo kultur i osobowości było zatem fundamentem całej ślubnej uroczystości.

Wesele na Zamku Gniew – jak zorganizować królewski ślub?

Po Ceremonii ślubnej, kiedy Para powróciła do Zamku w Gniewie, Państwo Młodzi zostali przywitani w iście królewski sposób. Weselny czas rozpoczął orszak szlachecki. Następnie, Pan Młody odpalił armatę, która hucznym wystrzałem oznajmiła rozpoczęcie przyjęcia i nowej drogi życia. 

W tym samym czasie, w którym Para Młoda szykowała się do ślubu i składała przysięgę ślubną w Katedrze, od samego rana dekorowana była sala weselna na Zamku. 

Impreza weselna odbyła się na zadaszonym dziedzińcu zamku, gdzie wśród imponujących ceglanych ścian i szklanego sufitu, ustawione zostały stoły, udekorowane dzięki pomocy i dekoracjom firmy Alex Deco – profesjonalnie zajmującej się kompleksową dekoracją sal weselnych i ślubów.

Wesele uświetniła także muzyka. Zespół muzyczny Coccons Club prowadził nieprzerwaną zabawę serwując Parze Młodej i gościom super muzykę. Tańce i szaleństwa uzupełnił pokaz barmański, tort ślubny i jego degustacja oraz oczepiny. Po oczepinach na placu zamkowym odbył się także pokaz tańca z udziałem ognia i fajerwerków.

Ślub i wesele na zamku zostały uchwycone na filmie, dzięki obecności usług wideofilmowania, czyli studia MS Video. Nasza obecność pozwoliła uchwycić fascynujące kadry ślubne i weselne, pełne ekspresji, niewymuszonych emocji, radości i szlacheckiej oprawy na tymże królewskim ślubie w Zamku Gniew.

A kiedy Para Młoda wypoczęła po ślubie i weselu w Zamku w Gniewie, wybraliśmy się wspólnie na sesję plenerową do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. W niezwykłych krajobrazach parku i natury, powstały romantyczne, pełne delikatności, swobody i emocji kadry poślubne. Strój Pary Młodej współgrał i jednocześnie kontrastował z intensywnością zieleni, dając finalny efekt i styl sesji plenerowej.

Miejsce realizacji: Zamek Gniew

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył