Zamek Topacz – wesele glamour

Zamek Topacz  – ślub i wesele glamour

Przyszłego Pana Młodego znałem można rzec od dziecka, zawsze mówił, że jak będzie brał ślub to będę jego fotografem ślubnym. Dokładnie tak się stało, spotkaliśmy się w Świnoujściu przy kawce i obgadaliśmy szczegóły, wiedząc już, że ślub i wesele odbędzie się we Wrocławiu ponieważ obecnie tam mieszkają. To właśnie Zamek Topacz pod Wrocławiem wybrali na miejsce swojego wesela. Ceremonia ślubna w klimatycznym małym kościele oraz wesele glamour. Nie pozostało nic jak tylko czekać na nadejście dnia ich niesamowitego ślubu.

Wesele w Zamku Topacz

Wiedziałem, że jako znajomy Łukasza nie będzie żadnych ulg i tak też podchodziłem do pracy. Głównym celem, było wykrzesanie potencjału z Zamku Topacz a nie ukrywam, że miejsce jest nietuzinkowe, ale również bardzo wymagające. Przed południem wpada piękne naturalne światło, ale już wieczorem warunki oświetleniowe jakie nastają w zamku wymagają doświadczonego fotografa ślubnego. Na weselu w Zamku Topacz nieodzownym okazało się dodatkowe oświetlenie w postaci przenośnego systemu błyskowego. Jednak jak to mówią, nowe miejsce to nowe wyzwanie oraz doświadczenie na przyszłość, czas działać !!!

Szykujemy się do tego Wielkiego Dnia wesela w Zamku Topacz

Dotarliśmy na miejsce wieczorem w przeddzień ślubu Moniki i Łukasza. Ustaliliśmy godzinowy plan działania i poszliśmy spać. Kolejny dzień przyniósł wiele niespodzianek. Fotografia ślubna ma to do siebie, że mimo iż znamy podstawowy schemat działania to zawsze spotykamy sytuacje niecodzienne i na to właśnie czekamy. Łukasza “ubieraliśmy” w Zamku Topacz, razem z nim najlepsi kumple, którzy swobodnie podchodzili do wydarzeń, które miały być za kilka godzin. Panna Młoda jak to bywa z kobietami bardziej emocjonalnie reagowała na nadchodzące wydarzenia. Ubrania w piękną suknię ślubną w stylu glamour powoli udała się do auta i wraz z rodzicami pojechała do kościoła.

Ślub w klimatycznym kościele

Ceremonia ślubu zapowiadała się bajkowo, Pan młody już dawno czekał przy ołtarzu wraz ze swoim świadkiem a Panna Młoda za moment została wprowadzona przez swojego tatę. Piękne chwile dla fotografii były od samego początku. Łzy wzruszenia podczas kazania oraz przysięgi wielokrotnie wypełniały kadr. Moment przysięgi oraz zakładania obrączek oraz obserwowania cudownych spojrzeń rodziców. Wiele sytuacji, które działy się poza głównym motywem ślubnym jak np. śpiące lub utulone przez mamę dziecko to właśnie przykłady, które łapie dobry fotograf ślubny. Zakończenie ceremonii i dynamiczne wyjście z kościoła zakończone strzałem salw konfetti. Również po ceremonii młodzi natknęli się na kolejną niespodziankę, znany raper Kali w drodze na kolejny koncert podjechał osobiście złożyć życzenia, po tym wszystkim młodzi wsiedli szybko od auta i ruszyli  na wesele w Zamku Topacz.

Eleganckie wesele w Zamku Topacz

Słońce schowało się za chmury, Państwo młodzi powitani przez gości przeszli pod szpalerem. Moment życzeń pełen emocji i nieskrywanych łez wymagał szybkiego działania fotografa ślubnego. Tradycyjne przywitanie chlebem i solą po czym wejście na piękną salę weselną Zamku Topacz. Chwilę później niesamowicie dynamiczny pierwszy taniec do którego dołączają zaproszenie goście. Czas zabawy i radości, zdjęcia z fotobudki, kosztowanie smakowitych potraw i świetna zabawa. Wjazd tortu, na który czekają wszyscy, a później pełne czystych emocji podziękowania dla rodziców.

Koncert niespodzianka na weselu w Zamku Topacz

Jaką niesamowitą niespodzianką był występ znanego z telewizji Nicka Sincklera, znajomy Państwa młodych a jednocześnie zaproszony gość. Porwał wszystkich na parkiet i nie wypuścił do momentu zakończenia koncertu. Wesele na zamku dostało totalnego powera i wszyscy cudownie się bawili. Tłumy na parkiecie tańczyły i szalały w rytm wielu znanych klasyków starych jak i nowych. Cudownym dopełnieniem tak niesamowitego ślubu i wesela było odpalenie “ogników” zimnych ogni na dziedzińcu Zamku Topacz.

Zamek Topacz – wesele jak z bajki

Mam nadzieję wrócić ponownie do Zamku Topacz na wesele. Wg mojej opinii Zamek Topacz to idealne miejsce na eleganckie wesele w stylu glamour. Zamkowe ceglane mury dodają mu powagi i autentyczności. Niezależnie czy marzycie o kameralnym przyjęciu weselnym, czy o wytwornym weselu to Zamek Topacz ma aż trzy sale weselne do zaproponowania: sala balowa która pomieści do 250 os., sala kolumnowa do 100 os., i kameralna sala kominkowa idealna na małe wesele do 50 os. Jeśli mam wyrazić swoją opinie o weselu w Zamku Topacz to wydaje mi się że jest to jedno z ciekawszych miejsc w okolicy Wrocławia na eleganckie przyjęcie weselne – duże lub małe.

 

Osoby które przyczyniły się do tego aby ten dzień stał się tak wyjątkowy:

fotografia: Przemek Białek

film ślubny: Greenart-Studio

muzyka: PaniPanowie

gwiazda wieczoru: Nick Sinckler

sala weselna: Zamek Topacz

florystyka: Kwiaciarnia Dafe

A jeśli spodobało się Wam to glamour wesele w Zamku Topacz to obejrzyjcie inną relację z przyjęcia weselnego na eleganckim zamku: Zamek Gniew wesele

10 komentarzy

  1. Dzięęęęki, od Ciebie czytać takie słowa to wiem że nie dałem Ciała :P, jeszcze raz dzięki !

  2. Cholernie mocno podoba mi się Twój styl i reportaże jakie można oglądać na stronie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył