Agata & Steven|Isle of Skye|plener Szkocja

 

Isle of Skye – sesja plenerowa w Szkocji

Kiedy tylko usłyszałem że młodzi bardzo chcieli sesję w Szkocji od razu wiedziałem że czeka mnie mega wyzwanie. Cieszyłem się na nowe doświadczenia, ale co gdy pogoda nie pozwoli pracować?. Wyspa jest mocno wysunięta na północ i pogoda tam zmienia się dosłownie co 5 minut i nigdy nie wiesz jaka będzie za moment. Isle of Skye to przepiękne miejsce na północy Szkocji połączone z lądem długim mostem.

Sesja plenerowa Szkocja – pogoda w szkocką kratę

Lecimy do Szkocji! Spakowani i przygotowani  czekamy na samolot a po niecałych 3 godzinach lądujemy w Glassgow. Wita nas tradycyjna szkocka pogoda zmienna jak w kalejdoskopie.
Wieczorem po  kolacji siadamy z Agatą i Stevenem i planujemy trasę sesji. Isle of skye nie jest może duża wyspą ,ale ograniczenia prędkości i różnego rodzaju drogi pokazują że miejsca oddalone są ok 2 godziny jazdy samochodem. Kładziemy się spać jutro wczesna pobudka, głowa pełna pomysłów aż ciężko zasnąć … może policzę owce w końcu dużo ich tutaj

Piękne miejsca na Isle of Skye

Zbliżało się południe, słońce  wyglądało i kryło się za chmury, w oddali widać most łączący stały ląd w wyspą Skye. Jesteśmy na miejscu dookoła niesamowite tereny gór i dolin oraz ogrom zieleni.
Słońce znów bawi się w chowanego,  zaczynamy zabawę.Najpierw na pierwszy ognień pójdzie Eilean Donan Castle – XII wieczny zamek położony na środku jeziora do którego prowadzi wąski most.
Hurra fotografujemy, nie pada! Szkocja nas pokochała?  przedwczesna radość zaraz po skończeniu zdjęć oglądamy prawdziwą naturę Szkocji i Isle of Skye. Czas pakować się kierunek Fairy Pools.

Szkocja – tak blisko a tak daleko

Na wyciągnięcie ręki – mogliśmy się przekonać odwiedzając cudowne Fairy Pools. Monumentalne góry i mocny wiatr, w pogoda nie odpuszcza ale nie po to jechaliśmy trzy godziny żeby poddać się i zawrócić. Niestety nie tym razem, woda podmyła jedyną drogę dojścia a śliskie kamienie i wartki strumieni to zbyt na ryzykowne więc pozostało jedynie podziwianie piękna otoczenia, tym razem musimy odpuścić. Wykorzystamy otaczający teren i chwilowe przerwy w deszczu, nie poddajemy się sesje trwa nadal.

Drugi dzień na Isle of Skye

Drugi dzień  przeznaczyliśmy na sesje w strojach ślubnych, wszystko fajnie zaplanowane i szczerze cieszymy się na widok powiewającej na wietrze sukni. Pobudka rano i totalna załamka leje strasznie, termometr wskazuje pięć stopni i do tego potworny wiatr. Czekamy do południa pogoda lekko odpuszcza, szybkie pakowanie i jedziemy. Kolejne miejsce to Quiraing miejsce tak magiczne jak cała szkocka wyspa.
Ponieważ zbyt długo cieszyliśmy się dobrą pogodą kolejną godzinę lał deszcz i wiał okropny wiatr, po długiej negocjacji młodzi wyskoczyli dosłownie na chwilę i znów udało się wykonać kilka fotografii.

Emocjonalne listy na wyspie Skye

Chwilowa poprawa pogody, chyba tak miało być ponieważ młodzi planowali to od samego początku, postanowili przeczytać sobie piękne emocjonalne listy, o tym jak wiele dla siebie znaczą i za co się kochają. Być może to okno pogodowe było przeznaczone wyłącznie dla nich? nie wiem cieszę się jednak że udało się to. Pokrótce tak właśnie wyglądała nasza przygoda w Szkocji, choć pogoda i warunki nie pozwalały na normalne fotografowanie, to nasz wspólny upór pozwolił na to co zobaczycie poniżej.

Serdecznie zapraszam na szkocką przygodę pełną niespodzianek, zmiennej pogody i pięknych widoków.