Isle of Skye – plener w Szocji

Isle of Skye – sesja plenerowa w Szkocji

Kiedy tylko usłyszałem że młodzi bardzo chcieli sesję w Szkocji od razu wiedziałem że czeka mnie mega wyzwanie. Cieszyłem się na nowe doświadczenia, ale co gdy pogoda nie pozwoli pracować?. Wyspa jest mocno wysunięta na północ i pogoda tam zmienia się dosłownie co 5 minut i nigdy nie wiesz jaka będzie za moment. Isle of Skye to przepiękne miejsce na północy Szkocji połączone z lądem długim mostem.

Sesja plenerowa Szkocja – pogoda w szkocką kratę

Lecimy do Szkocji! Spakowani i przygotowani  czekamy na samolot a po niecałych 3 godzinach lądujemy w Glassgow. Wita nas tradycyjna szkocka pogoda zmienna jak w kalejdoskopie.
Wieczorem po  kolacji siadamy z Agatą i Stevenem i planujemy trasę sesji. Isle of skye nie jest może duża wyspą ,ale ograniczenia prędkości i różnego rodzaju drogi pokazują że miejsca oddalone są ok 2 godziny jazdy samochodem. Kładziemy się spać jutro wczesna pobudka, głowa pełna pomysłów aż ciężko zasnąć … może policzę owce w końcu dużo ich tutaj

Piękne miejsca na Isle of Skye- wyspa pełna magii

Zbliżało się południe, słońce  wyglądało i kryło się za chmury, w oddali widać most łączący stały ląd w wyspą Skye. Jesteśmy na miejscu dookoła niesamowite tereny gór i dolin oraz ogrom zieleni.
Słońce znów bawi się w chowanego,  zaczynamy zabawę.Najpierw na pierwszy ognień pójdzie Eilean Donan Castle – XII wieczny zamek położony na środku jeziora do którego prowadzi wąski most.
Hurra fotografujemy, nie pada! Szkocja nas pokochała?  przedwczesna radość zaraz po skończeniu zdjęć oglądamy prawdziwą naturę Szkocji i Isle of Skye. Czas pakować się kierunek Fairy Pools.

Niesamowita Szkocja – tak blisko a tak daleko

Na wyciągnięcie ręki – mogliśmy się przekonać odwiedzając cudowne Fairy Pools. Monumentalne góry i mocny wiatr, w pogoda nie odpuszcza ale nie po to jechaliśmy trzy godziny żeby poddać się i zawrócić. Niestety nie tym razem, woda podmyła jedyną drogę dojścia a śliskie kamienie i wartki strumieni to zbyt na ryzykowne więc pozostało jedynie podziwianie piękna otoczenia, tym razem musimy odpuścić. Wykorzystamy otaczający teren i chwilowe przerwy w deszczu, nie poddajemy się sesje trwa nadal.

Drugi dzień na Isle of Skye

Drugi dzień  przeznaczyliśmy na sesje w strojach ślubnych, wszystko fajnie zaplanowane i szczerze cieszymy się na widok powiewającej na wietrze sukni. Pobudka rano i totalna załamka leje strasznie, termometr wskazuje pięć stopni i do tego potworny wiatr. Czekamy do południa pogoda lekko odpuszcza, szybkie pakowanie i jedziemy. Kolejne miejsce to Quiraing miejsce tak magiczne jak cała szkocka wyspa.
Ponieważ zbyt długo cieszyliśmy się dobrą pogodą kolejną godzinę lał deszcz i wiał okropny wiatr, po długiej negocjacji młodzi wyskoczyli dosłownie na chwilę i znów udało się wykonać kilka fotografii.

Emocjonalne listy i włosy rozwiane wiatrem, piękne światło i widoki

Chwilowa poprawa pogody, chyba tak miało być ponieważ młodzi planowali to od samego początku, postanowili przeczytać sobie piękne emocjonalne listy, o tym jak wiele dla siebie znaczą i za co się kochają. Być może to okno pogodowe było przeznaczone wyłącznie dla nich? nie wiem cieszę się jednak że udało się to. Pokrótce tak właśnie wyglądała nasza przygoda w Szkocji, choć pogoda i warunki nie pozwalały na normalne fotografowanie, to nasz wspólny upór pozwolił na to co zobaczycie poniżej.

Serdecznie zapraszam na szkocką przygodę pełną niespodzianek, zmiennej pogody i pięknych widoków.

Czy zdjęcia wywarły odpowiednie wrażenie? poczuliście powiew wiatru i chłód szkockiej pogody w kratkę? może macie niedosyt górskich klimatów? w taki razie zapraszam na kolejną fotograficzną przygodę, tym razem bliżej Polski. Przenieśmy się w nasze piękne Tatry i poznajmy magiczne miejsca do których chce się wracać. Ośnieżone szczyty górskie oraz słoneczne doliny, przepiękne jeziora z odległym widokiem gór, rwące potoki i zielone hale i to wszystko w zasięgu wzroku !

11 komentarzy

  1. koniecznie, tylko pamiętaj żeby zrobić masę, albo obciążyć kieszenie 😛

  2. dzięki Paweł, wyspa ma potencjał ogromny, ale jest bardzo wymagająca, wymaga cierpliwości 🙂 pogoda nie rozpieszcza 😛

  3. Piękne miejsca, to tylko niewielka część tej sesji. To co dzieje się między tymi ludźmi to czysta magia. Brawo Przemek : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotografując chcę pokazać to czego beze mnie, nikt by nie zobaczył