Młyn nad Starą Regą – rustykalny ślub pełen emocji

Monikę i Adriana poznałem na szybkim spotkaniu podczas jednej z wizyt w Szczecinie. Rozmawiając przeczuwałem że drzemie w nich “dynamit” o czym dowiedziałem  się nieco później podczas częstej wymiany wiadomości. Pisaliśmy o różnych tematach, gdyż należę do osób które jeśli tylko mogą to pomagają. Dowiedziałem się że planują pobrać się w klimatycznym małym kościele oddalonym 10 minut od  Młynu nad Starą Regą w Tarnowie. Jest to według mnie jedna z najbardziej klimatycznych sal weselnych, oddalona niecałe 120km  od Szczecina. Kto tam był,  wie że piękne usytuowanie oraz wszechobecna cisza podkreśla dodatkowo rustykalny klimat.

Sierpniowe wesele w Młynie nad Starą Regą

Nadszedł  sierpień, rok rocznie to  miesiąc najbardziej wytężonej pracy fotografa ślubnego. Wiedziałem że za niecałe dwa tygodnie przyjdzie mi zmierzyć się z Młynem nad Starą Regą miejscem które znałem i wiedziałem jaki ma potencjał. Wiedziałem również że zmieniłem sposób fotografowania od strony technicznej i Młyn nad Starą Regą ukaże mi zupełnie inne oblicze. Prawdopodobnie będę odkrywał to miejsce na nowo, aż przechodziły mnie po plecach ciarki.

Przygotowania do ceremonii ślubnej

Kalendarz pokazał 25.08.2018 to właśnie dzień ich ślubu i wesela w Młynie nad Stara Regą. Ponieważ młodzi nie chcieli się widzieć przed ślubem robili wszystko osobno. Mimo tego że ubierali się w jednym miejscu to dla nas obsługi fotograficznej i filmowej to podwójne zadaniem, ze względu na to że czas nie stał w miejscu. Luźna atmosfera skończyła się w momencie ubierania i stres pokazał swoje prawdziwe oblicze. Piękna suknia Stella York i elegancki garnitur od Lancerto nadał powagi całej sytuacji. Młodzi spotkali się podczas tzw. First Look, Adrian z wiązanką czekał na swą przyszłą żonę i przywitał ją czułym pocałunkiem. Nastąpiło błogosławieństwo, wyczekiwałem na ten moment i mając godne uwagi miejsce do fotografowania uchwyciłem ten moment z góry. Ponieważ było już mało czasu młodzi wsiedli do auta i wyruszyli do kościoła.

Ceremonia zaślubin

Ledwo wysiedli z auta a już pierwsze krople deszczu przepowiadały krótkotrwałe załamanie pogody które miało nastąpić. Szybkim krokiem ruszyliśmy do kościoła gdzie już czekali goście i za moment miała rozpocząć się msza. Sama ceremonia była pięknym momentem, gdyż przekazane przez kapłana piękne kazanie rozbawiło oraz otworzyło wszystkim serca. Przysięgali, cały czas patrząc na siebie i niejedna łza wypełniła oczy Moniki. Założone obrączki stały się symbolem miłości i szczęścia jakie za moment miałem okazję fotografować podczas wesela w Młynie nad Starą Regą.

Wesele w Młynie nad Starą Regą

Pogoda już nie odpuściła, mocno zaciągnięte chmurami niebo i siąpiący deszcz uniemożliwił wykonanie mini sesji plenerowej w bliskiej okolicy młyna. Młodzi po złożonych życzeniach weszli na salę. Poprzez dynamiczny i ekspresyjny pierwszy taniec wesele weszło na wysokie obroty młodzi i goście praktycznie nie schodzili z parkietu. Obsługą muzyczna to bardzo szanowany i znany zespół Latte ze Szczecina.  Wesele z nimi to istna lawina emocji i niesamowitych zwrotów akcji, gdyż to ludzie co dają z siebie dwieście procent i nie odpuszczają na moment. Zbliżała się godzina oczepin po których młodzi pożegnali kończący się dzień zimnymi ogniami tzw’ Ognikami.

sala: Młyn nad Starą Regą

dekoracje: Dziupla Wróbla

film: White Video

Zespół: Latte

Wiem jedno to ślub o jaki “modlą” się fotografowie tzw. samograja, i życzę każdemu fotografowi ślubnemu takich par oraz miejsca, ale chyba już kończę i zaproszę Was do oglądnięcia zdjęć bo troszkę przegadałem 😛