Jesienne wesele w Pałacu Wąsowo

Pałac Wąsowo, klasyczny barokowy Pałac zbudowany w XVIII wieku. Położony w wielkopolsce niedaleko autostrady A2. Piękny zespół pałacowy, który jest idealnym miejscem do zorganizowania ślubu i wesela. Doskonałe położenie oraz jego otoczenie pozwala na wykonanie sesji ślubnej w tym właśnie miejscu. Dodatkowo fotografia ślubna w takim miejscu nabiera innego wymiaru. przede wszystkim ze względu na otaczający Pałac park oraz staw. Pałac Wąsowo idealnie prezentuje się o każdej porze roku. Jednak według mnie jesień jest tym najpiękniejszym okresem na zorganizowania ślubu i wesela.

Przygotowania do ślubu i wesela  w Pałacu Wąsowo

Przygotowania do ślubu i wesela, to taki moment kiedy chcemy aby wszystko wyszło idealnie. Przecież po to planuje się wesele dużo wcześniej żeby wszystkie jego elementy były spójne i wyglądały tak jak sobie wymarzyliśmy. Dekoracje ślubne w tym wystrój sali i kaplicy kościelnej, Obsługa muzyczna oraz ekipa filmowa i fotograficzna. Czas ucieka wtedy nieubłaganie, wystarczy małe potknięcie i możemy pożegnać się z idealnym harmonogramem. Jednak w przypadku wesela Leny i Tomasza odbyło się planowo i bez większych niespodzianek. Pan Młody wraz z świadkiem i kolegami szykował się w jednym z pałacowych pokoi, a Panna Młoda z pomocą małych druhenek i drużbów kończyła ubieranie w innym pomieszczeniu. Kiedy oboje byli gotowi spotkali się na dziedzińcu pałacu przy tzw “first look” Oboje wyglądali zjawiskowo. Nastąpiło krótkie błogosławieństwo po którym udali się do ceremonię ślubną do pałacowej kaplicy.

Ślub kościelny w kaplicy Pałacu Wąsowo

Jeśli planujesz ceremonię kościelną lub też cywilną, Pałac Wąsowo jest idealnym miejscem. Nieopodal pałacu, ok 100 metrów mieści się bardzo klimatyczna kaplica zbudowana na planie rotundy. Natomiast ceremonia cywilna może się odbyć na dziedzińcu tuż przed pałacem. Nasza para zdecydowała się na klasyczny ślub kościelny. Zaproszeni goście czekali w kaplicy na nadejście przyszłych nowożeńców. Ceremonia przebiegła bardzo sprawnie, nie brakowało tam emocji w tym śmiechu i łez. Po założeniu obrączek, podpisaniu dokumentów i przyjęciu komunii Małżonkowie opuścili kaplicę. Na zewnątrz czekały na nich salwy konfetti i płatki kwiatów. Ceremonię zakończyło składanie życzeń i mnóstwo całusów i przytuleń.

Wesele w Pałacu Wąsowo - czas na dobrą zabawę

Jak wiemy jesienne dni są o wiele krótsze niż letnie lub wiosenne, jednak absolutnie to nie cecha negatywna a rzekł bym bardziej że pozytywna. Światło jesiennych słonecznych dni to piękne i ciepłe kolory, które podkreślają jeszcze dywany z opadłych liści. Dzień mimo że krótszy to dla fotografa ślubnego dużo bardziej atrakcyjny niż o tej samej porze w czerwcu czy lipcu. Właśnie takie było przywitanie pary młodej na dziedzińcu Pałacu Wąsowo, poczęstowani szampanem wznieśli swój pierwszy toast w okrzykach radości i promieniach zachodzącego słońca. Kolejnym elementem było udać się na salę za rozpoczęcie wesela.

Sesja ślubne plenerowa na terenie Pałacu Wąsowo

Kiedy Państwo młodzi zjedli i zostało jeszcze nieco czasu do oficjalnego rozpoczęcie wesela zaproponowałem wykonanie ślubnej mini sesji w plenerze. Otoczenie Pałacu jest przeurocze, można w krótkim czasie wykonać ciekawą sesję ślubną. Lena i Tomasz są już rodzicami więc na sesji nie zabrakło ich wspaniałych pociech które w formie zabawy i reportażu ślubnego ująłem w kadrze.
Wykonaliśmy klasyczne portrety oraz kilka zdjęć sytuacyjnych a po wykonanej sesji na zdjęcia załapali się również koledzy Pana Młodego. Wszyscy byli zadowoleni jednak czas było wreszcie oficjalnie rozpocząć wesele.

Pierwszy Taniec i gorąca zabawa - reportaż ślubny

Wszystkie wesela mają to do siebie że im szybciej na dworze robi się ciemno tym lepiej goście bawią się na weselu. Po zakończeniu pierwszego tańca, totalna swoboda zaczyna panować na parkiecie. Energiczne i szalone pląsy, a w przerwach wznoszone toasty za zdrowie pary młodej. Przyjaciele i znajomi rozmawiający ze sobą, biegające dzieci i ogólna atmosfera świetnego humoru. Pałac Wąsowo to także doskonałe menu o zróżnicowanych smakach, gdzie każdy amator kuchni znajdzie coś do siebie. Weselny tort, podziękowania Państwu Młodym przez dzieci oraz szybkie oczepiny. Tak w skrócie można opisać wesele w Pałacu Wąsowo, które zawsze będę wspominał bardzo miło.

Mam nadzieję że spodobał się mój reportaż ślubny ze ślubu i wesela w Pałacu Wąsowo? Może macie ochotę zobaczyć inne wesele w podobnym stylu? W takim razie zapraszam do Zamku Topacz